Pondělí, 4 března, 2024

Nový typ hubnutí vyřeší problém kolísání vaší hmotnosti: Stačí, když více poznáte své tělo a kilogramy půjdou dolů

Střídání různých diet nevede k vysněné postavě, jen vás uzavírá do bludného kruhu metod pokus-omyl, které nikdy trvale fungovat nemohou.

Nový typ hubnutí vyřeší problém kolísání vaší hmotnosti: Stačí, když více poznáte své tělo a kilogramy půjdou dolů

Způsob, který ideální váhu pomůže dosáhnout a dokonce ji udrží, je intuitivní stravování.

Chronické dietárstvo se negativně nepodepisuje jen na vašem těle, ale i na vaší psychice. Vztah k jídlu se stává nezdravým a my přemýšlíme nad každým soustem a jeho vhodnosti či nevhodnosti. Střídají se krátké období, kdy si odtrhnout od úst, abychom dosáhli rychlé výsledky, s chvílemi, kdy už to nemůžeme vydržet, a spásou, co nám přijde pod ruku, abychom si to mohli následně vyčítat. A nakonec nastupuje známý neoblíbený jojo efekt, který vede nejen k výkyvům hmotnosti, ale také ke zvýšení krevního tlaku, cholesterolu a cukru v krvi, což zase zvyšuje riziko onemocnění srdce a mrtvice.

Čtěte také: 10 potravin, které zmenší nafouknuté břicho: Podporují trávení a snižují zadržování vody v těle

Poslouchejte své tělo a dejte mu, co potřebuje
Stravovací plán, který bude fungovat a ve kterém se navíc budete cítit dobře, se jmenuje intuitivní stravování. To se může stát klíčem k vyřešení problémů s kolísáním hmotnosti i nezdravého vztahu k jídlu. Cílem je naučit se poslouchat vlastní tělo a dávat mu jen to, co mu prospěje. Chce to nějaký čas, abyste odpoutali od svazujících konvencí věčného dietárstva, na které jste možná zvyklí, výsledek ale rozhodně stojí za to. Ve finále totiž víte, co si můžete dovolit, kolik a kdy sníst a jak se uvolnit a zároveň dát tělu vše, co vyžaduje.

Vědom přístup k jídlu, který nic nezakazuje
Intuitivní stravování vám dává svobodu jíst to, po čem tělo touží. Není založeno na omezování nějakých potravin nebo jejich celých skupin, na pravidlech hubnutí nebo jiných striktně daných zásadách. Ti, kteří se stravují intuitivní, jedí to, co chtějí, bez pocitu viny nebo studu. Poslouchají své tělo, identifikují, kdy má hlad a kdy je syté, a podle toho vybírají, co, kdy a kolik mají jíst. Jde vlastně o vědomý přístup k jídlu, který podle četných výzkumů pomáhá lidem řešit emocionální stravování v reakci na vnější podněty a představuje tak prevenci přibírání na váze.

Zde je pár jednoduchých tipů, jak na to:

 1. Všímejte si, kdy máte hlad
  Tradiční diety učí jíst na základě vnějších podnětů – jako jsou kalorie a čas, místo aby kázali poslouchat vlastní vnitřní podněty – tedy hlad a sytost. Naučit se je znovu vnímat a řídit se jimi může být zpočátku složité, zvláště pokud patříte mezi chronických Dietary, kteří mají vlivem odpírání hlad prakticky stále. Dejte tomu ale čas a uvidíte, že se to vyplatí.
 2. Dopřejte si to, na co máte chuť
  Osvoboďte se od svazujících pravidel a přesvědčeni, že nemůžete to a to, protože a jelikož. Dejte si to, na co máte chuť, i kdyby to měl být povidlové koláč, který jste neměli již několik let, nebo zmrzlina, na kterou se vám sbíhají sliny vždy, když jdete kolem stánku, kde se prodává. Řiďte se ale tímto: Jez do polosyta, pij do poloplný. Jednoduše řečeno se nepřejídejte. Zasytí vás jeden koláč? Nesahejte po dalším jen proto, že máte chuť. Opět se vracíme k prvnímu bodu – řešte hlad a sytost. Nepřejídejte se, buďte umírnění a dejte si to, na co máte chuť. Měli jste koláč? Tak si dejte jen půl večeře.
 3. Jezte pro jídlo, a ne pro emoce
  Nezajedajte smutek, nudu nebo naopak radost. Zajedajte jen hlad. Ostatní pocity se naučte ovládat meditací, relaxací, odpočinkem či jinými způsoby trávení volného času, které zjistíte, že vám pomáhají. Buďte na sebe hodní a pravidelný pohyb vnímejte jako způsob, jak příjemně prestrečovať a procvičit tělo, a ne jako trest za tu karamelovou dortík, kterou musíte za každou cenu spálit.
 4. Když jíte, jezte
  Vnímejte jídlo od jeho začátku až po konec. Vybírejte kvalitní potraviny, které si vaše tělo zaslouží. Vychutnávejte ho „plnými doušky“ – pomalu jezte, žvýkejte, užijte si proces jedení. Udělejte si klid, abyste mohli jídlu povenovať – ​​jak si děláte klid na kávu s kamarádkou. Nedívejte se při jídle na televizi, nepište si s nikým po telefonu, soustřeďte se na jídlo a na tu skutečnost, že PRÁVĚ JETE. Vnitřní koncentrace pomáhá pocitu sytosti.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img